Hale RFS

Hale RFS

Hale namiotowe RFS, oferowane naszym klientom, przeznaczone są do całorocznego użytkowania oraz do wielokrotnego montażu i demontażu. Doskonale sprawdzającym się wszędzie tam, gdzie wymagane jest zabezpieczenie zadaszeniem dużych powierzchni. Budząca zainteresowanie wizualna forma konstrukcji znajduje zastosowanie w zakresie działalności zarówno branży eventowej, kultury fizycznej jak i w przemyśle. Kształt bryły hali zapewnia stosunkowo dużą kubaturę wewnątrz hali pozwalającą na lokowanie w niej wielkogabarytowych urządzeń i maszyn (samoloty, śmigłowce itp.), oraz przedsięwzięć wymagających znacznych wielkości przestrzeni pod dachem (koncerty, wystawy i zawody sportowe).

Konstrukcja i poszycie

Konstrukcja hali RFS składa się z modułowo rozstawionych ram. Każdy moduł posiada system pozwalający na dwukierunkowe napięcie poszycia co zdecydowanie podnosi parametry wytrzymałościowe hali oraz komfort użytkowania.

Zarówno konstrukcja jak i poszycie hal jest dostosowane do instalacji wyposażenia dodatkowego jak: twarde ściany, ściany izolowane, drzwi, bramy wjazdowe, oświetlenie, ogrzewanie i klimatyzacja, dekoracje, itp. Wszystkie elementy hali są dostosowane do przewozu standardowymi środkami transportu drogowego. Hale namiotowe RFS spełniają wymagania bezpieczeństwa, których należy przestrzegać przy projektowaniu, obliczeniach, produkcji i instalacji według EN 13782.

Systemy bram

Systemy bram CHAMPION DOOR to rozwiązanie dedykowane zwłaszcza dla hal namiotowych typu RFS.
Zastosowanie bramy, umożliwia uzyskanie w krótkim czasie pełnego dostępu do wnętrza hali, bez stosowania drogich i niekiedy skomplikowanych rozwiązań bram tradycyjnych. Solidna konstrukcja ram bram Champion Door sprawia, że sprawdzą się doskonale w dużych, zewnętrznych lokalizacji, jak np. hangary lotnicze wszelkich rozmiarów, od hangarów mieszczących samoloty wojskowe po hangary dla jumbo jetów. Bramy zostały skonstruowane tak, aby były odporne w różnych warunkach pogodowych i klimatycznych.

Montaż bram

Do montażu w hangarach lotniczych polecamy bramy Champion Door NK2 Double oraz NK4 Warm. Bramy NK4 Warm wyposażone są dodatkowo w dwie warstwy izolacji termicznej i akustycznej. Tkanina jest wysoce odporna na zużycie i mocowana jest bez użycia nitów. Tkaninę łatwo utrzymać w czystości, cechuje się również łatwą konserwacją oraz niskim kosztem wymiany części. Tkanina może być częściowo lub całkowicie przezroczysta lub wyposażona w okna. Dodatkowo dostępne jest zabezpieczenie antywłamaniowe.