Hale HAN

Hale typu HAN

Hale typu HAN zostały zaprojektowane z myślą o możliwości szybkiej relokacji hal z przeznaczeniem na hangary wojskowe i cywilne. Zastosowanie modułowej konstrukcji umożliwia dopasowanie powierzchni obiektu poprzez jej rozbudowę. Hangary typu HAN sprawdzają się w ekstremalnych warunkach klimatycznych, w tym arktycznych, pustynnych, w warunkach klimatu umiarkowanego oraz tropikalnego.

٭ Minimalizacja kosztów eksploatacyjnych

٭ Możliwość dopasowania rozmiaru w zależności od przeznaczenia

٭ Szybkie otwieranie całych ścian szczytowych

Konstrukcja i poszycie

Konstrukcja hali namiotowej typu HAN wykonana jest w oparciu o szkielet aluminiowy, przeznaczony do szybkiego montażu
i demontażu z możliwością szybkiego otwierania całych ścian szczytowych. Konstrukcję nośną hali stanowią ramy wykonane
z aluminiowych anodowanych profili z ukształtowanymi kanałami typu „keder”. Słup ramy ustawiony pod kątem 75˚ w dolnej części przechodzi w prosty rygiel wznoszący się pod kątem 25˚. Ramy łączone są ze sobą płatwiami aluminiowymi.
Plandeki szczytowe wciągnięte w kanały „kederowe” sąsiednich ram stanowiących konstrukcję otwieranych ścian szczytowych. Wszystkie elementy konstrukcji łączone są podczas montażu za pomocą sworzni i śrub o wytrzymałości (kl.5.8).
Stabilność poprzeczną konstrukcji zapewniają sztywne ramy przegubowo mocowane do stalowych ocynkowanych stóp. Stopy zaś mocowane są do podłoża za pomocą szpil stalowych.Stabilność podłużną zapewniają stężenia z lin stalowych i tężników aluminiowych odpowiednio usytuowanych oraz pochylone ramy szczytowe. Konstrukcję ścian szczytowych stanowią ruchome trzy ramy konstrukcyjne, które umożliwiają ich szybkie otwieranie lub zamykanie. Pokrycie hali stanowią plandeki z miękkiego poliestru powleczonego wysokiej klasy niepalnym materiałem PVC. Długość hali można dostosować do potrzeb klienta.
W plandekach środkowych w ścianach bocznych istnieje możliwość wykonania drzwi wejściowych oraz otworów potrzebnych
do wprowadzenia kanałów grzewczo-wentylacyjnych.